Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła

09 lutego 2020

1. We wtorek Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych i tych którzy posługują chorym. Na Mszach św. o godz.17:00 i 18:00 będzie poświęcenie wody, soli i oleju oraz udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy.

2.W czwartek na godz. 18:00 Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „ Galilea” zaprasza na Wieczór Chwały.

3. Słowa podziękowania kierujemy do pana Adama za wykonane prace naprawcze przy oświetleniu obrazu Jezusa Miłosiernego. Bóg zapłać.

4. Została zakupiona srebrno pozłacana monstrancja i kustodia oraz obrusy do głównego ołtarza. Poświęcenie tych przedmiotów liturgicznych odbyło się dzisiaj na Mszy świto godz.8:00. Monstrancja jest bardzo ważnym przedmiotem liturgicznym służy do wystawiania Najświętszego Skramentu, adoracji, podczas uroczystości i procesji. Kustodia natomiast służy do przechowywania Hostii z monstrancji w tabernakulum.

5. Dziękujemy parafianom z ul. Andersa 1 za posprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 8 kwietnia o godz. 18:00. W przyszła sobotę proszę parafian na godz. 8:00 z ul. Andersa 3 i 5, aby zatroszczyli się o czystość naszej świątyni.

6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD Ordynariatu Polowego.

Wszystkim parafianom oraz gościom i sympatykom naszej parafii, dziękujemy za wspólną modlitwę oraz złożone ofiary, życzymy miłej niedzieli, a Pan Bóg niechaj błogosławi wszystkim na najbliższy tydzień.

Szczęść Boże.